ÖZÇELİK FİLTRELİ - SULU BACA SİSTEMLERİ - 0 542 516 69 31 - Hakkımızda

SULU BACA NEDİR?

 

Birincil enerji kaynaklarının (kömür, pirina,petrol, odun) yani fosil yakıtların herhangi bir yöntemle (fırınlarda veya kalorifer kazanlarında) yakılarak reaksiyona girmesiyle ekzost çıkışında yüksek oranda doğaya zararlı  zehirli gazlar (KÜKÜRT Gibi) salmaktadır işte bu gazlar doğaya çok derin yaralar açmaktadır.Buna nazaran bizim asıl sorunumuz olan kül, kurum ve yakıt tortularıdır.Biz ÖZÇELİK SULU BACA olarak kül, kurum yakıt tortularına karşı sulu bacayı geliştirdik.

SULU BACANIN YARARLARI:

Birinci planda kiremitlerin ve fayansların görünümünü bozmaz yani kurum lekesi olmasını engeller, kurum yer çekimi ivmesini rahat yendiği için rüzgarlı havada kurumun uçup dağılması haliyle kolay olur balkonda asılmış olan çamaşırların kurum lekesi olmasını engeller, balkon zeminlerinin temiz kalmasını ve en önemlisi soluduğumuz havanın temiz kalmasını sağlar.

 
SULU FİLTRE SİSTEMLERİ 


Firmamız tarafından tse standartlarına uygun şekilde üretimi ve montajı yapılan çevre ve şehircilik kriterlerine uygun sulu baca filtresi fırın ve bacalardan havaya karışan; hem soluduğumuz havayı hem de içinde bulunduğumuz çevreyi kirleten kurum ve partiküllerin havaya karışmasını %90’ a kadar engellemektedir.

Ayrıca minimum su kaybıyla maximum fayda elde edilmektedir.
yapmış olduğumuz projelerimiz  TSE standartlarına uygundur... 

Çalışma amacı:

Ekmek fırınlarında,Pide fırınlarında, Apartmanlarda, restaurantlarda,fabrikalarda,konutlarda,katı ve sıvı yakıtların kullanıldığı her alanda atmosfere daha temiz bir hava salınımı için vazgeçilmez bir çözümdür. Paslanmaz 316 L kalite sac’dan ve 2mm Galvanizli Sacdan imal edilebilen sulu baca sistemi sulu püskürtme sistemi ile çevreyi rahatsız edici zararlı maddeleri filtre içindeki fıskiyeleme sistemi ile çökerti yapılarak,havaya verilen dumanın etkisini en aza indirebiliyor. İstenilen her ebat ve kalınlıkta malzemeden üretimi yapılabilmektedir. Daha temiz bir çevre daha güzel bir gelecek için ÖZÇELİK SULU BACA.

 
ÖZÇELİK FİLTRELİ SULU BACA üretim aşaması yılların vermiş olduğu bilgi, birikim, tecrübe ve araştırma yöntemleri ile geliştirilmiştir.Babamın 1975 yılında ilk ürettiği sulu baca sistemi buna en iyi örnektir.1975 yılında ki teknolojiyi göz önünde bulundurursak muazzam sonuca varmıştır.Atelye yetkilisi olarak öğrenimim süresince binlerce saati bulan malzeme bilgisi ve  teknolojisini beynime kazımış durumdayım.Sulu baca konik ve gövdesi eski sistemimizde kare demir sac kaynakla birbirine alıştırılmak suretiyle üretilmekteydi şimdi ise malzeme bilgisi ve teknolojisi birleştirilerek gövde ve konik malzemeyle bire bir sıvama yöntemiyle üretilmektedir.Bu sistemlede piyasadaki yerimizi dahada sağlamlaştırmış olduk.

Galvanizli Sulu bacadaki kaynaklama miktarınıda en aza indirgemiş bulunmaktayız.Üstelik sulu baca sistemindeki kaynaklama yöntemimiz dipten tırnağa GAZALTI KAYNAK teknolojisi ile üretilmektedir.

 
316 L Krom Nikel Sulu baca sistemine gelince Krom baca sistemide aynı yöntem ile yapılmaktadır tek farkı kaynak teknolojisinin değişik oluşudur.Kaynaklama yöntemi olarak ARGON KAYNAĞI kullanılmaktadır.

 
Sac kesim sistemimiz de plazma laser sistemini kullanmaktayız.Piyasanın yabancı olduğu bir sistem olmakla birlikte hızlı, hatasız ve sonuca hızlı ulaşmada profesyonellerin seçtiği bir yöntemdir.

ÖZÇELİK FİLTRELİ SULU BACA Atelye sistemini 1971 yılında Yaşar ÖZÇELİK kurmuştur.Geçmişi uzun yıllara dayanan bir firma olmakla birlikte piyasanın güvenini ve nabzını elinde tutmaktadır.Firmanın devamlılığını ise İsmail ÖZÇELİK üstlenmiş bulunmaktadır.Gayemiz kalitemizi en üst noktalara çıkarmaktır.

Faaliyetler:Sulu baca, Kalorifer kanalları, pide fırın kanalları, ekmek fırın kanalları, izolasyonlu baca ve kendinden yüklemeli kalorifer kazan boru ve kanalları.

 

İletişim bilgileri:432 sokak no:18/A şirinyer/ İZMİR

email: ozcelik_impo@hotmail.com  cep:0 542 516 69 31    iş:0232 487 22 81